2009-09-24 00:59:18• hírek • Szatmar.ro

A Temesvár lemészárolta a kolozsváriakat

Lukas Magera kettőt vállalt

Hetet rúgott a Temesvár, ötöt a Vaslui, továbbment a Steaua és az Urziceni.

A labdarúgó Román Kupa 16-os döntőjének második versenynapján kilenc mérkőzést rendeztek, melyeken két élvonalbeli gárda is kiesett, a Ceahlaul kivételével azonban minden esélyes továbblépett.

A karácsonkői mérkőzésen a hazai csapat már a 20. percben megszerezte a vezetést és végig irányította az eseményeket, ám újabb gólt nem tudott szerezni. Bár a vendég Gaz Metan CFR Craiovának is akadt néhány lehetősége, ezekkel nem tudott élni. Egészen a 92. percig, amikor a Ferariu kiegyenlített. A hosszabbításban nem esett több gól, a büntetőket viszont a második osztályú gárda játékosai lőtték biztosabban.

A másik élvonalbeli kieső a Gyulafehérvár, amely a szintén élvonalbeli Galac otthonában maradt alul, szintén büntetőrúgásokkal. Az esélyesek, a már említett példát leszámítva, sorra továbbjutottak. A Steaua Kapetanosz két góljával nyert Bákóban, az Urziceni Danalache mesterhármasával múlta fölül a Sportul Studentescet. Az élvonal újonca, az Astra hosszabbítás után 2-1-re verte a legfelsőbb osztályból a nyáron kiesett Konstancát, míg a szintén újonc Curtea de Arges büntetőkkel búcsúztatta a Mehedinti-et.

A listavezető Brassó toronymagas favorit volt odahaza az élvonaltól szintén a nyáron búcsúzó Otopeni ellen, ám a rendes játékidőben nem tudták bevenni a vendégek kapuját. A hosszabbításban azonban megtáltosodtak a sárga-feketék és fél óra alatt négy gólt is lőttek.

A játéknap két legkevésbé kiegyenlített csatájában az esélyesek gólzáport rendeztek. A harmadik osztályú Chimia Brazi otthonában a Vaslui 5-0 arányban nyert. Ennél is rosszabbul járt a szintén C osztályos Kolozsvári Sanatatea, amely egy hetest kapott a tavalyi ezüstérmestől Temesváron.

Urziceni-Sportul Studentesc 3-0
gólok: Danalache (21.,11-es, 26.,82.)

Chimia Brazi-Vaslui 0-5
gólok: Temwanjera (43.,49.), Wesley (65.), Costin (72.), Kirovsky (90.)

Astra-Konstanca 1-1, hosszabbítás után 2-1
gólok: Miranda (80.), Paun (100.) illetve (Silva 86.)

Minerul Mehedinti-Curtea de Arges 1-1, büntetők után 4-5
gólok: Mihart (86.) illetve Stoianof (70.)